Product 1920x600

DCM Series Power Module for DC Charging Station

Përshkrim i shkurtër:

Modulet VKM pushtet seri janë zhvilluar për të përmirësuar përvojën e shpejtë akuzuar të automjeteve elektrike. Me dizajnin kreativ dhe formë të zgjuar, modulet e energjisë aplikojnë shtet-e-artit-teknologji (VIENNA + LLC), duke paraqitur një numër të funksioneve origjinale të industrisë-udhëheqëse.

 

Key Features:

 • Power: max. 30kW
 • Vetë-zhvilluar modul pushtet
 • Klasa Mbrojtja: IP20
 • Konsumi i ulët të energjisë
 • besueshmëri të lartë
 • Garanci: 1 vjet

Features produktit

Parametrat specifikim

Faqet Download

Shkarko

TP (1)
TP (5)
TP (9)
TP (2)

Mode Unique Sleep

Në shtetin stanby, i enery gjeneruar nga moduli pushtet është pjesë e kostos operative të Ngarkuesit. Modulet VKM pushtet seri të kontrolluar pushtetin gatishmërisë brenda 8W, dhe fuqinë e modalitetin e fjetjes (teknologji e patentuar) është edhe më pak se 2W, në masë të madhe reduktimin e kostos operative.

TP (3)

Inteligjente Mode paralele

Në shtetin stanby, i enery gjeneruar nga moduli pushtet është pjesë e kostos operative të Ngarkuesit. Modulet VKM pushtet seri të kontrolluar pushtetin gatishmërisë brenda 8W, dhe fuqinë e modalitetin e fjetjes (teknologji e patentuar) është edhe më pak se 2W, në masë të madhe reduktimin e kostos operative.

TP (4)

Lartë Efikasiteti Konvertimi

Në shtetin stanby, i enery gjeneruar nga moduli pushtet është pjesë e kostos operative të Ngarkuesit. Modulet VKM pushtet seri të kontrolluar pushtetin gatishmërisë brenda 8W, dhe fuqinë e modalitetin e fjetjes (teknologji e patentuar) është edhe më pak se 2W, në masë të madhe reduktimin e kostos operative.

TP (6)

Monitorimi i përgjithshëm temperaturës

Temperatura e monitorimit në deri në 8 pikë si temerature ambientit, qark të kontrollit DSP, pajisjet e energjisë, pajisjet magnetike dhe kështu me radhë, të cilat në masë të madhe të siguruar funksionimin e qëndrueshme dhe të besueshme të modulit të energjisë

TP (7)

dizajn tre-korrigjim bocash

Përdorni struktura të pronarit të stengthen mbrojtjen e pajisjeve gjysmëpërçues. Procesi automatik spërkatje të tre proofing shtresë, trashje vulosjen e pjesëve kryesore, dhe kështu në masa të intensifikojë denfenses e lageshtise, spray kripë dhe kërpudhave.

TP (8)

KAB> 100.000 orë

kontrollit dixhital DSP për të reduktuar pajisje analoge, profesionale projektimit të rrjedhës së ngrohjes për të reduktuar rritjen e temperaturës, gjatë jetës kapacitoreve elektrolitike dhe komponente ndërkombëtare markë për të siguruar cilësinë e moduleve të energjisë.

TP (10)

Wide Gama Voltage Input

Modulet VKM pushtet seri të kenë tension të dhëna nga 260VAC në 470Vac, në përputhje me modelet e EV të niveleve të ndryshme të tensionit, mbështesin pagesën e dy autobusë elektrike dhe sedans elektrike.

TP (11)

Wide punës Temperatura Gama

Me temperaturë pune nga -30 ° C ~ 75 ° C (deratizimin e mësipërme 55 ° C), VKM seri modul fuqia e punës në mënyrë të sigurtë dhe të besueshme në mjedis ekstrem të ftohtë dhe të nxehtë.

TP (12)

VKM modul pushtet seri të kenë mbrojtje konvencionale të tilla si mbrojtja input mbi-tension, mbrojtjen input nëntensioni, mbrojtjen e prodhimit mbi-tension, prodhimi aktual mbrojtje kufi, prodhimi mbrojtjen e qark të shkurtër, mbi mbrojtjen e temperaturës, dhe mbrojtjen temperaturë të ulët. Ai gjithashtu miraton PFC valë-nga-valë mbrojtjes aktuale kufi dhe LLC zgavër tingëllues mbi mbrojtjen e tanishme (Teknologjia e patentuar), duke siguruar mbështetje të besueshëm teknike për funksionimin e moduleve të energjisë.

Specifikim

model

DCM50043

DCM50050

DCM75034

DCM100025

Ratings

Parametri Basic

17KW / 500V

20kw / 500V

20kw / 750V

20kw / 1000V

AC nominale Input

           

Faza / Lines

3 faza + PE

Voltage vlerësuarat

400Vac

Tensioni punues

260 ~ 470Vac

Full-load tensionit

323 ~ 470Vac

Frekuenca vlerësuarat

50 / 60Hz

frekuente

47 ~ 63Hz

Fuqia Standby

<8W

Sleep Mode Fuqia

<2W

Vlera THD

≦ 3% (100% vlerësuar ngarkesë prodhimi)

Power Faktori

≧ 0.99 (25% -100% të ngarkesës të vlerësuarat output)

aktual

≦ 34A

≦ 40A

Startup turr e tanishme

≦ 38A

≦ 44A

output DC nominale

           

Voltage vlerësuarat

500V

500V

750V

1000V

Vlerësuarat aktuale

34A

40A

26.7A

20A

Tensioni punues

50 ~ 500V

150 ~ 500V

200 ~ 750V

200 ~ 1000V

Max.Current

42.5A

50A

33.3A

25A

Max.Power

17KW

20kw

efikasitet

96% (max)

Qëndrueshme Voltage Saktësi

≦ ± 0.5%

Qëndrueshme Saktësi aktual

≦ ± 1%

Volatge Devijimi

≦ ± 0.5%

Devijimi aktual

≦ ± 0.1A, ngarkesës aktuale <10A; ≦ ± 1%, Load 10A aktual ≧

Ripple Factor

koeficienti Peak <1%, koeficienti RMS <0.5%

mosbalancim aktuale

≦ 5% (50% -100% ngarkesës)

Projektimi funksioni

      

Soft Start Time

3S ~ 8S

ia kaloj pushtet

No qëlloj

Sleep Funksioni

po

komunikimi Flow

Alokimi manuale dhe ndarja automatike

Protokolli komunikimi

MUND

Operacioni Temperatura

 - 30 ° C ~ + 70 ° C (derating lart 55 ° C)

Full-load Temperatura e punës

 - 30 ° C ~ + 50 ° C

Index Mjedisit

     

Storage Temperatura

 - 40 ° C ~ + 85 ° C

Lagështia e punës

5% -95% pa kondensim

Lartësia pune

<2000m

Mbrojtja Grade

IP20

ftohjes Metoda

ftohjes Fan

zhurmë

≦ 60dB (25 ° C në 380Vac, prodhimit të plotë-load)

Mbrojtja Security

   

Mbrojtja Multiple

Mbi / Nën mbrojtjen e tensionit, prodhimi aktual mbrojtje kufi, prodhimi mbrojtjen e qark të shkurtër, Surge mbrojtje, mbi / nën mbrojtjen e temperaturës

KAB

100.000 orë

Siguria standard

NB 33.008,1, GB 18487; EN 61851-23

garanci

1 vjet

modul pushtet

  Na dërgoni mesazhin tuaj:

  Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne
  Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne

  Produkte kategori

   Na dërgoni mesazhin tuaj:

   Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne
   WhatsApp Online Chat !