Product 1920x600

OCPP Gateway EN-GATE

Përshkrim i shkurtër:

EN-GATE është shkurtim për portë të energjisë, e cila kontrollon komunikimin e rrjetit në mes Ngarkuesit dhe backend me anë të Ethernet / WIFI / 4G.

Portë ka funksionin e menaxhimit të cluster, duke bërë të mundur lidhjen e rrjetit me 12pcs maksimale Ngarkuesit nëpërmjet vetëm një portë. Avantazhi është për të minimizuar tarifat e komunikimit, të ulur koston e vetme ngarkuesin, dhe të ulë presionin mbi server cloud.

 

Key Features:

 • Key Features: o Në përputhje me OCPP 1.6 (JSON)
 • Mbështetje Ethernet / WIFI / 4G
 • Mbështetje për të lidhur Ngarkuesit Max12pcs të njëjtën kohë
 • Klasa Mbrojtja: IP21

Features produktit

Parametrat specifikim

Faqet Download

Shkarko

Menaxhimi i Cluster

 

In clusters of chargers in a parking garage, a single EN-GATE can act as the communication gateway for maximum 12pcs chargers.

 

Connect the EN-GATE with Charger #1, and Charger #1 connects to the other chargers one after one with network cables.

 

The length of network cable between EN-GATE and Charger #1 should be less than 10M.

 

The total length of network cables from EN-GATE to the farthest charger should be less than 100M.

 

 

OCPP Gateway EN-GATE3

.

 

Specifikim

model

EN-GATE-04-12

Parametri elektrike

 

 

Furnizimi me energji elektrike

MUND lidhje / fuqia e jashtme

Tensioni punues

12V

aktuale të punës

500mA

Dizajni struktura

 

 

 

 

 

Material Strehimi

çeliku e galvanizuar

Metoda e instalimit

Wall-mali / Built-in

tregues LED

3 treguesit

platformë

Sistemi Linux

mirëmbajtja Port

USB Micro, RS485

Upgrade lokale / Data Port

USB

komunikim

 

 

 

EN-GATE vs ngarkues

MUND

Max. Chargers (brenda 100 metra)

12pcs

EN-GATE vs Backend

Ethernet / 3G / 4G

Protokolli komunikimi

OCPP1.6 (JSON)

Index Mjedisit

 

 

Temperatura të punës

 -30 ~ + 50 ℃

Mbrojtja Grade

IP21

aplikimi Site

shtëpie

Paketa Informacione

 

 

 

 

Dimension produkt

125 * 92 * 28mm

Paketa Dimension

243 * 131 * 70mm

Pesha neto

0.35KG

bruto Pesha

0.45KG

Paketimi i jashtëm

kuti kartoni

OCPP Gateway EN-GATE

  Na dërgoni mesazhin tuaj:

  Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne
  Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne

  Produkte kategori

   Na dërgoni mesazhin tuaj:

   Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne
   WhatsApp Online Chat !