Product 1920x600

OCPP Gateway EN-GATE

Краток опис:

EN-GATE е кратенка за енергија портал, кој го контролира мрежна комуникација помеѓу полначи и заднинската со помош на етернет / WiFi / 4G.

Портата ја има функцијата на Кластерот за управување, овозможувајќи им на мрежна конекција со максимална 12pcs полначи преку само еден портал. Предноста е во тоа да се намали трошоци за комуникација, намалување на трошоците еден полнач, и да се намали притисокот на облак сервер.

 

Клучни карактеристики:

 • Главни карактеристики: o Во согласност со OCPP 1.6 (JSON)
 • Поддршка Ethernet / WiFi / 4G
 • Поддршка за да се поврзете Max12pcs полначи истовремено
 • Заштита Одделение: IP21

Карактеристики на производот

спецификација параметри

поврзани Превземи

Преземи

кластерот за управување со

 

In clusters of chargers in a parking garage, a single EN-GATE can act as the communication gateway for maximum 12pcs chargers.

 

Connect the EN-GATE with Charger #1, and Charger #1 connects to the other chargers one after one with network cables.

 

The length of network cable between EN-GATE and Charger #1 should be less than 10M.

 

The total length of network cables from EN-GATE to the farthest charger should be less than 100M.

 

 

OCPP Портал EN-GATE3

.

 

спецификација

модел

EN-GATE-04-12

електрични Параметар

 

 

Напојување

CAN конекција / Надворешно напојување

работен напон

12V

Работа Тековни

500mA

структура дизајн

 

 

 

 

 

домување материјал

галванизиран челик

Постапка за вградување

Ѕиден носач / Вграден

LED индикатор

3 индикатори

Платформа

Линукс систем

одржување пристаниште

Микро USB, RS485

Локалните Надградба / Port податоци

USB

Порака

 

 

 

EN-GATE vs полнач

CAN

Макс. Полначи (во рамките на 100 м)

12pcs

EN-GATE vs Заденкрај

Ethernet / 3G / 4G

протокол за комуникација

OCPP1.6 (JSON)

Индекс на животната средина

 

 

Работна температура

 -30 ~ + 50 ℃

Одделение за заштита на

IP21

на местото на апликација

затворен

пакет на информации

 

 

 

 

димензија на производот

125 * 92 * 28mm

пакет Димензии

243 * 131 * 70mm

Нето маса

0.35KG

Бруто тежина

0.45KG

надворешни Пакување

Цртан

OCPP Портал EN-GATE

  Испратете ни ја пораката до нас:

  Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
  Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас

  производи категории

   Испратете ни ја пораката до нас:

   Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
   WhatsApp Online Chat !