Добредојдовте на нашата веб-сајтови!
Procdut

DC 60kW Брз полнач

Краток опис:

DC 60kW Брз полнач ги исполнува европските стандарди за полнење за новите енергетски електрични возила. моќ за контрола, наплата на управување, мрежата комуникација и други кориснички функции, сите во еден уред.

целиот процес на полнење е под интелигентна контрола, нуди опсег 150 ~ 500V излезен напон. CCS2 еден пиштол полнење нуди супер брзо полнење за едно електрично возило. CCS 2 двојна пушки полнење овозможува полнење на два електрични возила истовремено со еднаква дистрибуција на електрична енергија.

 

Клучни карактеристики:

 • Моќност: 60kW
 • Излезна струја: Max.80A
 • Излезен напон: 200 * 750Vdc
 • Еден тип socket 2 полнење
 • Две CCS2 пиштол полнење
 • моќ модул самостојно развиени
 • Во согласност со OCPP 1.6 (JSON)
 • функција РФИД
 • Одделение за заштита: IP54
 • Гаранција: 2 години

 


Карактеристики на производот

спецификација параметри

поврзани Превземи

Двоен водоотпорен и dustproof

дизајн Двоен-празнина за модулот, лавиринт дизајн за протокот на воздух, двојно водоотпорен и dustproof дизајн.

Професионална ладење дизајн

Бел-уста директна вентилација решение, се обезбеди вентилација за модули, контрола на внатрешната температура, подобрување на ефикасноста и стабилноста.

основни модули

Независно развиен, моќ модул со нашите сопствени патенти, одобрени од страна на тело за сертификација 3. Партија

Стабилен и сигурен

Користете индустријата врвни компоненти и модул со висока ефикасност за да се обезбеди стабилност и сигурност хардвер.

friendly работа

Полн екран LCD екран на допир на работниот статус, обвинувајќи напредок, рамнотежа картичка и други информации операција.

заштита иницијатива

BMS длабочина интеракција, полнач за активно учество во мониторинг во текот на процесот на полнење, за да се обезбеди безбедно полнење.

Висока моќност брзо полнење

Супер брзо полнење: Единствен излез пиштол 100%, двојно пушки во исто време обвиненија во просек од 50% на годишно пиштол.

спецификација

модел

DC060K-BE-20

AC Номинална влезна

  

Фази / линии

3 фаза + неутрален + PE

Напон

400 V ± 10%

фреквенција

50Hz

DC Номинална излезна

  

Напон

200 ~ 750V

Тековни

Макс. 80а

моќ

60kW

електрични Параметар

     

фактор на моќност

≧ 0,99 (50% до 100% оптоварување)

THD вредност

≦ 5% (50% до 100% оптоварување)

Стабилен напон Точност

≦ ± 0.5%

Стабилна Точност на струјата

≦ ± 1%

ефикасност

Макс. 94%

помошната

12V

структура дизајн

         

домување материјал

галванизиран челик

Постапка за вградување

Кат-стојат

Држач за на ѕид

NA

полнење Излезни

Две пушки полнење (CCS Комбо 2)

Должина на кабел

LED индикатор

3 индикатори

LCD екран

Да

За итни случаи стоп Батон

Да

стартување режим

Plug-and-play / RFID картичка / QR код

РФИД Функција

Да

Порака

   

Полнач vs EV

PLC (DIN 70121: 2014-12)

EN-GATE vs полнач

CAN

EN-GATE vs Заденкрај

Ethernet / 4G / WIFI

протокол за комуникација

OCPP 1.6 (JSON)

Индекс на животната средина

      

Работна температура

-30 ° C до +50 ° C

работна Влажност

5% до 95% без кондензација

Работа на висина

<2000m

Одделение за заштита на

IP54

на местото на апликација

Затворено / на отворено

Метод за ладење

вентилатор за ладење

бучава

≦ 60dB

безбедност за заштита

   

повеќе заштита

Над / под напон заштита, заштита од преоптоварување, краток спој заштита, над / под заштита на температура, Заземјување заштита, заштита од пренапони

MTBF

100.000 часа

стандард за безбедност

IEC 61851-1: 2017, IEC 61851-23: 2014

Гаранција

1 година

пакет на информации

    

димензија на производот

700 * 280 * 1600mm

пакет Demension

800 * 380 * 1800mm

Нето маса

190KG

Бруто тежина

230KG

надворешни Пакување

дрвена кутија

 

DC 60kW Брз полнач

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас

  производи категории

  WhatsApp Онлајн Chat!