Добредојдовте на нашата веб-сајтови!
Procdut

AC Монофазен 7kw Комерцијални полнач

Краток опис:

7kw комерцијални полнач е дизајниран за јавна употреба со проверка на РФИД. Опремен со приклучок за полнење тип 2, полначот е компатибилен со било кој тип 1 и тип 2 кабел.

Во согласност со индустриски стандарди, полначот се користи MID уверение метар да се обезбеди точност и вграден RCD за да се обезбеди безбедност.

Полначот може да биде поврзан со мрежа за полнење со помош на EN-GATE портал. Повеќе јавни полначи на едно место може да се интегрира во мрежата со само еден интернет комуникација врска.

 

Клучни карактеристики:

 • Моќност: 7kw
 • Излезна струја: 32A
 • Еден тип socket 2 полнење
 • MID уверение енергија метар
 • RCD тип А + 6MA DC детектив
 • Во согласност со OCPP 1.6 (JSON)
 • функција РФИД
 • Одделение за заштита: IP54
 • Гаранција: 2 години

Карактеристики на производот

спецификација параметри

поврзани Превземи

Стабилна
И на струјно коло и моќ коло се целосно изолирани. Зголемување на анти-притискане способност да се обезбеди стабилна состојба.

безбедна

Понудат креативни заштита од хит или минимална, ако аголот на наваленоста е околу 30 °, уредот ќе се исклучи автоматски моќ, неуспехот извештај до оперативниот систем, отстранување на било опасност.

Едноставен, но стабилна
Калено стакло панел и сите метални случај. IP65 степен на заштита повисок од индустриски стандард. Едноставен и елегантен производи, обезбедување на квалитет на внатре и надвор.

Сигурен
Вграден за екстремни животната средина, како што се температура од -30 ° C мраз и снег сезона или 55 ° C топла и директна сончева светлина. Основни делови се компоненти индустриски одделение и нудат 15 година дизајн живот.

Интелигентна
во реално време пребарување, резервација, брзо полнење преку мобилна апликација. Флексибилни опции за плаќање, вклучувајќи РФИД картичка, и мобилно плаќање како PayPal, Alipay, Apple плати, итн

За заштеда на енергија

Чекање потрошувачка на енергија е помалку од 3 ~ 6W, зголемување на енергетската ефикасност двапати повеќе од истата на ниво на производот на пазарот, намалување на трошоците за работа.

спецификација

модел

AC7000-BE-24

AC Номинална влезна

  

Фази / линии

1 фаза + netural + PE

Напон

230V ± 10%

фреквенција

50Hz

AC Номинална излезна

  

Напон

230V ± 10%

Тековни

32A

моќ

7kw

структура дизајн

             

домување материјал

пластични PC940

Преден панел

темперамент стакло

Постапка за вградување

Ѕиден носач / Кат-стојат

Држач за на ѕид

не е потребно

полнење Излезни

Еден штекер за полнење (тип 2)

Должина на кабел

не кабел

LED индикатор

Зелена / жолта / црвена боја за различен статус

LCD екран

Приказ на податоци за полнење

Копчиња

4 копчиња за работа на екранот

За итни случаи стоп Батон

Да

РФИД Функција

Да

РФИД картичка

2 парчиња Mifare картичка

енергија Meter

MID заверена

RCD

Тип А + 6mA DC

Индекс на животната средина

     

Работна температура

 - 30 ~ + 50 ℃

работна Влажност

5% до 95% без кондензација

Работа на висина

<2000m

Одделение за заштита на

IP54

на местото на апликација

Затворено / на отворено

Метод за ладење

природни ладење

безбедносна заштита

   

повеќе заштита

Над / под напон заштита, заштита од преоптоварување, краток спој заштита, Тековни истекување заштита, заземјување заштита, пренапонска заштита, над / под заштита на температура

MTBF

100.000 часа

стандард за безбедност

IEC 61851-1: 2017, IEC 62196-2: 2016

Гаранција

2 години

пакет на информации

    

димензија на производот

356 * 221 * 136MM

пакет Димензии

485 * 325 * 202MM

Нето маса

3.0KG

Бруто тежина

4.5KG

надворешни Пакување

Цртан

Факултативна Делови

     

Портал мрежа

Ethernet / 3G / 4G комуникација

протокол за комуникација

OCPP1.6 (JSON)

Кат-стојат столб

галванизиран челик

Type2 -Тип 2 кабел

Монофазен / Трифазен, 4M кабел

Type2 -Тип 1 кабел

Еднофазен, 4M кабел

Фиксна кабел наместо Socket

Тип1 или тип 2 делење пиштол со 4M кабел

AC Монофазен 7kw Насловна полнач

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
  WhatsApp Онлајн Chat!