Добредојдовте на нашата веб-сајтови!

ПРОИЗВОДИ

ЗА НАС

ПРОФИЛ НА КОМПАНИЈАТА

Шенжен EN-плус технологии копродукции, Ltd е една техника, иновативна компанија посветена на EV полнење индустрија, со седиште се наоѓа во Шенжен, Кина.

Преку континуирана техничка иновација и маркетинг акумулација, Англиски + прерасна во професионална снабдувач за EV полнење објект и решенија, способен за независен развој од дизајн на производ до производ испорака.

СЛУЧАИ НА ПРОЕКТОТ

EN 2018-11 + Странство случаи
Освежување на возилото, освежување на светот. Сон во срцето, нозете на земја. Од Март 2018 година, производи се извезуваат во 14 земји / региони. (Романија, Полска, Германија, Велика Британија, Шведска, Норвешка, Уругвај, Индија, Тајланд, Кореја, Хонгконг, Грција, Аргентина) Со Jun 2018 година, оствари полначи и облак платформа поддршка OCPP 1.6 протокол за комуникација.
EN 2018-01 + Странство случаи
Освежување на возилото, освежување на светот. Сон во срцето, нозете на земја. 52 дистрибуирани станици за полнење на странските пазари од страна на крајот на 2018 година
Англиски + во BMW Изложба 2017/12/01
За време на изложбата на BMW EV во Романија во јуни 2017 година, Англиски + беше единствениот снабдувач на EV полнач за изложбата. Англиски + 7kw една фаза AC полнач 22kW и три фаза AC полнач беа изложени и нивните одлични перформанси освои големи признанија. 
Насловна полнач во Станбено деловни паркинг 2018/01/08
7kw полнач дома е дизајниран за употреба на семејството, кој е опремен со лична карта да се спречи кражба на електрична енергија. Во станбена паркинг во Хонгконг, EN + home полнач е идеално да обезбеди услуга за полнење на сопственикот на BMW X5 PHEV.
WhatsApp Онлајн Chat!